Krótkie podsumowanie.

• autor: Tschabalala, 2014-12-27 18:08

Drugie miejsce, 16 punktów oraz szóste miejsce i 7 punktów. To wszystko, co nasze drużyny młodzieżowe wywalczyły przez udaną rundę jesienną. Zapraszamy do bardzo krótkiego podsumowania pierwszej części rozgrywek o mistrzostwo Klasy-A Juniorów i Trampkarzy. Całość w rozwinięciu.

W Styczniu przygotowania do rundy wiosennej rozpoczną juniorzy, którzy będą trenować pod okiem Piotra Cienka wraz z drużyną seniorów. O szczegółach będziemy informować na bieżąco. Trampkarze swoje zajęcia rozpoczną nieco później, o czym także poinformujemy na stronie.

Zapraszamy do śledzenia strony na facebooku: https://www.facebook.com/orzel.juniorzy

JUNIORZY:

Juniorzy ORŁA zakończyli swoje jesienne zmagania na drugiej pozycji z dorobkiem 16 punktów na co złożyło się 6 zwycięstw, 1 remis i 1. porażka. Ustępują jedynie drużynie Gaudium, która posiada większy bilans bramkowy.Tuż za podopiecznymi Artura Gałuszki uplasowali się rywale "zza między" - Liwocz Brzyska, który na swoim koncie zgromadził 15 "oczek".

Najlepszym strzelcem w drużynie jak i całej lidze jest Hubert Dziak. W ośmiu spotkaniach pokonywał aż 13(!) razy bramkarzy rywali. Drugi w drużynie pod względem zdobytych bramek jest Kamil Cyrulik - 6, a na trzeciej pozycji plasuje się Grzegorz Kaleta z dorobkiem 3. goli. Warto podkreślić, że ten ostatni rozegrał zaledwie dwa spotkania ze względu na wyjazd za granicę.

Kolejną analizowaną statystyką są asysty, gdzie góruje Łukasz Czajka, który aż 6 razy otwierał drogę do bramki rywala swoim kolegom. Drugi pod tym względem jest Hubert Dziak (4), a trzeci Patryk Fara (2).

Najwięcej czasu na boisku spędzili eqsequo Łukasz Czajka i Marcin Urban, obydwaj w pełnym wymiarze - osiem spotkań po 90 minut, w ogólnym rozrachunku - 630. Drugi na tej liście jest Tomasz Osika (620), a trzeci Marcin Kolbusz (600).

TRAMPKARZE:

Trampkarze ORŁA swoją rundę zakończyli na 6. miejscu z dorobkiem 7 punktów (2 zwycięstwa, 1 remis i 4 porażki). W zasadzie ciężko cokolwiek powiedzieć o układzie tabeli, gdyż większy wpływ na nią miały walkowery spowodowane nowymi zasadami, aniżeli rzeczywistymi wynikami. Jednak tę sprawę pozostawmy na boku.

Nie możemy mówić o "słabej dyspozycji" trampkarzy, gdyż w tym sezonie skład jest bardzo młody. A to jak bardzo można ująć w jednym zdaniu - połowa zawodników z tego sezonu wciąż mogłaby występować w drużynie orlików (która w naszym klubie niestety nie funkcjonuje). Tegoroczny skład zbudowany jest z kilku ogranych i doświadczonych graczy oraz bardzo młodych, dopiero wprowadzanych zawodników, co jest dla nich bardzo korzystne. Ogrywanie się ze starszymi kolegami i rywalami na pewno nie pójdzie w las, a za kilka lat z pewnością ci zawodnicy będą stanowić o sile zespołu. Oczywiście nie wolno zapominać o treningach.

Najlepszym strzelcem w drużynie jest Tomasz Sikora - 3 bramki. Najczęściej asystującymi eqsequo Daniel Kulig oraz Bartek Górczany, a najwięcej czasu na boisku spędzili Grzegorz Stasiowski i Tomasz Gwiżdż - obydwaj po 490 minut, jest to pełny wymiar czasowy - osiem spotkań po 70 minut.