Przełamanie z Mrukową

• autor: matijas5000, 2023-04-23 20:15

Wygrana 5:4 z Zamczyskiem Mrukowa !!!

Orzeł Bieździedza pokonuje drużynę z Mrukowej z dużymi problemami w 2 połowie.

Po pierwszej bardzo dobrej I połowie, gdzie dominowaliśmy totalnie nad przeciwnkiem prowadzimy 3:0 do przerwy. Bramki w tej połowie zdobywali Patryk Krupka, po fantystycznym strzale sprzed pola karnego w samo okienko.  Drugą bramkę strzelił Kacper Sypień wykonując pewnie rzut karny.  Bramkę na 3:0 strzelił Adrian Reczek po ładnym strzale  przy dalszym słupku.  Pomimo ostrzeżeń trenera, żeby wyjść po przerwie zanagażowani i  skoncentrowani to zawodnicy zagrali bez pomysłu,  bez chęci i bez dokładności.
Rywal to wykorzystał i z 0:3 doprowadził do remisu.  Na stadionie zapanowała konsternacja i widmo straconych 3 punktów.  Na szczęście Orzeł wrócił do gry. Najpierw Paweł Czajka wykorzystał dobre podanie od swojego imiennika Sikory i silnym strzałem pod poprzeczkę z  okolicy pola karnego dał prowadzenie Orłowi.  Chwilę później w polu karnym sfaulowany został Patryk Reczek i sędzia ponownie wskazał na rzut karny. Ponownie do piłki podszedł kapitan Kacper Sypień i wykorzystał drugą w tym meczu jedenastkę.  O kolejne emocje w tym mecze zadbał Dominik Leśniak,  który po strzałem z dystansu Zamczyska fatalnie interweniował i piłka wpadła do bramki. Sędzia doliczył 4 minuty, ale na szczęście Orła wynik końcowy się już nie zmienił i pierwsza wygrana na wiosnę stała się faktem!!!

Skład Orła:

Leśniak D - Leśniak Sz, Kulig,  Matysik J, Reczek P - Krupka, Sypień  K(c), Sikora, Czajka P - Filus, Reczek A.

Z ławki weszli:
Mamroł,  Mikołajenko,  Pałys,  Włodarczyk,  Matysik,  Makowicz

Przegrana na początek

• autor: matijas5000, 2023-04-23 20:14

Przegrana 4:2 w Guzikówce w 1 meczu rundy wiosennej.
Bramki dla naszej drużyny zdobyli Paweł Czajka i Adrian Reczek (rzut karny).

Skład Orła:
Leśniak D - Reczek P, Kulig, Matysik J, Czajka M - Krupka, Mamroł,  Sypień K, Czajka P - Filus, Reczek A.

Grali również:
Leśniak Sz, Matysik B, Mikołajenko, Makowicz,  Włodarczyk, Krajewski.

PODSUMOWANIE RUNDY JESIENNEJ JUNIORÓW ORŁA BIEŹDZIEDZA!!!...

• autor: autor, 2022-10-09 11:34

JUNIORZY ORŁA BIEŹDZIEDZA MISTRZAMI JESIENI!!

Juniorzy ORŁA Bieździedza na dwie kolejki przed końcem zapewnili sobie Mistrzostwo Jesieni. Stało się to dzięki sobotniej wygranej ze swoim imiennikiem z Lubli aż 7:1. Nasza drużyna z przekroju całej pierwszej części sezonu spisywała się świetnie, a mimo odmłodzonego składu brylowała, narzucała swój styl gry i nie miała sobie równych, bo nikt nie zdołał jej pokonać. Ekipa Marcina Szota wygrała cztery razy i dwukrotnie zremisowała, legitymując się bilansem bramek 19:9. Najwięcej z nich strzelił Adrian Reczek- 5, o jedno trafienie mniej zanotował Paweł Czajka, a po trzy gole zdobyli Marcin Sypień oraz Kacper Sypień.
Kiedy w lecie tego roku ORZEŁ przegrał awans do klasy okręgowej w ostatniej kolejce, a wiek juniora kończyło sześciu zawodników wydało się, że będzie problem i trudno się to wszystko poskłada, a tymczasem... było lepiej niż ostatnio. Nasza kadra mocno się powiększyła, bo doszło kilku chłopaków, a Marcin Szot miał kłopot bogactwa. W ogóle trzeba po raz kolejny oddać trenerowi, że jego praca, zaangażowanie i poświecenie jest czymś wielkim i przynosi wymierne rezultaty. Ktoś niedawno słusznie podsumował, że bez tego coacha "chłopaki chodzili jak błędne owce", a jak już przejął stery kilka lat temu to są same pozytywy. To właśnie dzięki niemu dzisiaj mamy w seniorach wychowanków, a kolejni bardzo odważnie pukają do składu i przed nimi świetlana przyszłość. Nie będziemy chwalić indywidualnie, bo piłka nożna to sport drużynowy, ale mamy swoich faworytów, którzy za niedługo staną się pełnoprawnymi seniorami i nie będzie to na zasadzie siadania na ławce tylko walki w wyjściowym składzie. Co jeszcze możemy powiedzieć o naszych juniorach? Na pewno to, że byli teamem przez duże T, bo wsparcie i przebywanie razem stanowiło kolejny powód, żeby stwarzać im warunki jak najlepsze tylko się da. Raczej nie znajdziemy niczego negatywnego, bo to drużyna z którą warto być, rozmawiać, żartować i zwyczajnie ją oglądać, co stanowiło czystą przyjemność i wielką satysfakcję, przez co są powody do dumy.

Oto wszystkie wyniki meczów ORŁA wraz ze strzelcami:
ORZEŁ Bieździedza - Guzikówka Krosno 6:4 (Adrian Reczek dwie, Łukasz Kulig dwie, Kacper Sypień, Paweł Czajka)
Zamczysko Mrukowa - ORZEŁ Bieździedza 0:0
ORZEŁ Bieździedza - GKS Zarzecze/Dębowiec 0:0
LKS Czeluśnica - ORZEŁ Bieździedza 3:4 (Marcin Sypień trzy, Kacper Sypień)
ORZEŁ Bieździedza - Victoria Kobylany 2:1 (Paweł Czajka dwie)
Orzeł Lubla - ORZEŁ Bieździedza 1:7 (Adrian Reczek trzy, Kuba Matysik, Kacper Sypień, Patryk Krupka, Paweł Czajka)

Barwy ORŁA w rundzie jesiennej sezonu 2022/2023 reprezentowali:
Mateusz Czajka, Paweł Czajka, Marcin Gozdecki, Sebastian Krajewski, Patryk Krupka, Łukasz Kulig, Marcel Lechwar, Dominik Leśniak, Szymon Leśniak, Norbert Maciejowski, Artur Mamroł, Bartłomiej Matysik, Jakub Matysik, Sławomir Pałys, Adrian Reczek, Brajan Reczek, Patryk Reczek, Paweł Sikora, Jakub Stasiowski, Kacper Sypień, Marcin Sypień, Piotr Włodarczyk.

Wielkie brawa dla trenera i zawodników, ale czekamy na więcej i... chcemy więcej! Oby tak dalej!

G. Lisowski.

Wygrane derby z Lublą

• autor: matijas5000, 2022-10-09 11:32

Wysoka wygrana w ostatnim meczu rundy jesiennej!!!
Orzeł wygrał 7:1 w Lubli ze swoim imiennikiem.
Spotkanie całkowicie pod nasze dyktando. 1 połowa to bardzo dobra gra. Przed zejściem do szatni prowadzimy 6:0. Festiwal strzelecki rozpoczął Jakub Matysik strzałem głową po precyzyjnym dośrodkowaniu Łukasza Kuliga.
Potem do głosu doszedł Adrian Reczek, który strzelił z pola karnego.  3 bramka to strzał Patryka Krupki z okolicy pola karnego. 4 bramkę strzelił kapitan Kacper Sypień,  który pewnie wykorzystał rzut karny, podyktowany po zagraniu ręką w polu karnym Piątą bramkę strzelił Paweł Czajka a 6 bramkę,  a drugą swoją w meczu zdobył Adrian Reczek.
Po przerwie Orzeł Lubla ruszył odrazu na naszą bramkę i ...strzelił gola w pierwszej akcji w drugiej połowie.  Nasi zawodnicy chyba myśleli że kolejne bramki same się strzelą a przeciwnik przestanie grać.  Walka toczyła się głównie w środku pola. Druga połowa to gorszy okres meczu, gdzie było dużo niedokładnych podań i strat.
Po zagraniu w pole karne Adrian Reczek dopadł piłki i strzałem z bliskiej odległości skompletował hattricka.  Był to jego pierwszy hattrick w Orle.  Całkiem miły prezent w swoje 18 urodziny.
Zdobyty gol jak się okazało później był ostatnim w meczu.

Po meczu drużyna odśpiewała sto lat dla Adriana Reczka, podrzucając go w górę na rękach.

Kończymy rundę z bilansem 4 zwycięstw i 2 bezbramkowych remisów.